Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Zahraniční investori aj digitálny kataster pomáhajú čistiť realitný trh
Nové technológie zlepšujúce udržateľnosť budov a prístup k informáciám, reformy sprísňujúce predpisy či investori zvyšujúci konkurenciu – to všetko zlepšuje transparentnosť realitných trhov po celom svete. Štúdia spoločnosti JLL ukázala, že medzi krajiny, kde sa realitný trh za posledné dva roky najvýraznejšie „vyčistil“, patrí aj Slovensko.
Nákupné centrá potrebujú nové háčiky. Ako budú „loviť“ zákazníkov?
Slováci radi trávia čas a utrácajú peniaze v nákupných centrách. Trh je však nimi už prakticky nasýtený a boom opadáva. Ak chcú v budúcnosti prilákať ľudí, musia ponúknuť oveľa viac ako len možnosť nákupu a dobrú dispozíciu. Už v súčasnosti nejde prevažne o nákup, ale skôr zážitok s ním spojený. Kto nezachytí trendy, môže ísť z kola von.
Na Štrbskom Plese vzniká nový projekt, Armeria ponúkne 33 apartmánov
Vo Vysokých Tatrách sa pripravuje nový realitný projekt. Stavať chce spoločnosť Dekabo, ktorá má v pláne na Štrbskom Plese postaviť komplex Armeria Residence. Celkovo by mal na trh v turisticky vyhľadávanej lokalite priniesť 33 apartmánových jednotiek.
Pozrite sa, ako vyzerá liečebný dom Machnáč po 30 rokoch chátrania
Liečebný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach bol v časoch Československa po Kryme a Paxe tretím najvýznamnejším v kúpeľnom mestečku. Využíval sa celoročne a bol obľúbenou destináciou nielen domácich, intenzívne ho využívala najmä nemecká a rakúska klientela. Po rozdelení republiky ho zavreli, odvtedy chátra.
Slávna história veľtrhov v Brne sa začala vyvlastnením veľkostatkára
Je len málo miest, ktoré sú tak úzko spojené so stým výročím založenia Československa. Výstavisko v Brne otvorila výstava oslavujúca desiate narodeniny prvej Československej republiky. Počas nasledujúcich desaťročí tu mali premiéru ikonické výrobky československého priemyslu od motocyklov a automobilov až po električku a lietadlo, navštívili ho svetoví štátnici aj hudobné hviezdy. Architektonicky jedinečnému areálu sa venuje tretia časť letného seriálu o dielach nominovaných odborníkmi v ankete České a slovenské stavby storočia.
Eurovea 2 je bližšie k realizácii, developer môže odstraňovať znečistenie
Jeden z najočakávanejších realitných projektov je o malý kúsok bližšie k realizácii. Investor projektu Eurovea II dostal povolenie na odstránenie ekologickej záťaže na pozemkoch, na ktorých má vyrásť nový obchodno-rezidenčný komplex.
Kontroverzný Kvetinový dom na Václavskom námestí dostal povolenie
Developer získal platné stavebné povolenie pre novostavbu Kvetinový dom na rohu Václavského námestia a Opletalovej ulice v centre Prahy. Do jesene budúceho roka plánuje majiteľ pozemku, spoločnosť Flow East, dokončiť hrubú stavbu.
Ľudia chceli sedačkovú lanovku, tak v Bachledovej rozširujú stredisko
Nová lyžiarska trať, sedačková lanovka či rekreačné chatky. Lyžiarske stredisko Deny – Bachledova dolina pripravuje nové investície, ktorých cieľom je zvýšenie atraktivity komplexu. Menšie stredisko by tak mohlo viac konkurovať väčšiemu susedovi.
Ako tragicky môže vyzerať štátny majetok, ktorý zničila kríza
V centre Atén sa nachádzajú desiatky opustených a spustošených domov, hotelov, kancelárskych a komerčných budov či navonok krásnych stavieb s mramorovými balkónmi z 19. storočia. Je ich približne 50 a všetky sú súčasťou štátnych penzijných fondov. Kedysi prosperovali, pulzovali rušným životom a boli veľkolepou časťou mesta. Ich súčasný nereprezentatívny stav je výsledkom zmiešaného pôsobenia nekontrolovanej migrácie, výtržností a postupného úpadku v dôsledku gréckej finančnej krízy, vysvetľuje agentúra AP, ktorá k téme pripravila fotoreportáž.
Kraj: Prešov
Typ: Inžinierska geodézia
Kategória: Vytyčovanie hraníc pozemkov
Nájdených 0 firiem.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar