Čakajte prosím
Registrácia súčasne s prezentáciou a fotogalériou Vašej firmy je úplne zdarma!
Vstup pre firmy:
Prihlásenie
Registrácia

 V ankete hlasovalo spolu 0 ľudí.
Chcete aby sme Vašu firmu registrovali my? Pošlite nám na adresu zachar@centrum.sk informácie o Vašej firme alebo adresu web-stránky s informáciami o nej a my to urobíme za Vás!
Napätá situácia s bytmi v Berlíne. Politici zmrazujú ceny nájomného
Nájomné v Berlíne, ktoré v poslednom období výrazne rástlo, je zmrazené na päť rokov. Dohodli sa na tom členovia koaličného výboru po zhruba šesť hodín trvajúcom rokovaní v piatok 18. októbra.
Dom v starom prístavisku navrhli v štýle holandskej plachetnice
Svetová architektúra | Tento týždeň odovzdali v Guggenheimovom múzeu v Bilbau výročné ceny The Architecture MasterPrize. Z laureátov predstavíme amsterdamský Freebooter, finalistu na ocenenie tohtoročného Svetového festivalu architektúry (WAF), ktorý sa v holandskej metropole uskutoční na začiatku decembra.
Polícia má prešetriť čachre-machre s nitrianskymi kaštieľmi. Žiada o to NKÚ
Bývalý minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek chcel kaštieľ Malanta neďaleko Nitry predať. Stihol ho iba prenajať. Jeho nástupkyňa a terajšia šéfka rezortu Gabriela Matečná predaj zrušila a kultúrna pamiatka tak naďalej patrí štátu. Takmer jeden a štvrť miliónová dotácia, ktorú na obnovenie Malanty získal z eurofondov jej nájomca, sa však napokon využila na rekonštrukciu úplne iného kaštieľa v privátnych rukách. Zmenu účelu pridelených eurofondov odobril rezort pôdohospodárstva pod vedením G. Matečnej. Na to, že ide o zvláštny a neštandardný postup, médiá upozornili už skôr. Teraz to tvrdí aj Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ).
Do predaja ide ďalšia bytovka v ružinovskom projekte Nuppu od YIT
Ružinovský projekt Nuppu s vyše tisíckou bytov, za ktorým stojí developer YIT Slovakia, spustil predaj v šiestej bytovke. Tá dostane opäť kvetinový názov – Orkidea. Osempodlažný objekt vyrastie v druhom rade domov bližšie k diaľničnému obchvatu.
Lávka cez Dunaj, športoviská aj električka. Ako sa zmení okolie Eurovey
Projekt Eurovea 2 dostal tento týždeň zelenú od úradov. Popri dominantnom mrakodrape Eurovea Tower počíta developer vo štvrti Eurovea City aj s vytvorením rozsiahleho verejného priestoru vrátane aktuálne predstaveného zámeru –nadchodu k Mostu Apollo. Už skôr J&T Real Estate avizoval snahu prepojiť oba brehy Dunaja lávkou pre peších. V projekte urobil developer v predošlých mesiacoch zároveň niekoľko zmien, na riešení územia spolupracuje so známou architektkou Beth Galí.
Vallo ide stavať stovky bytov, mesto spúšťa prvú architektonickú súťaž
Bratislava sa s problémom nedostatku nájomných bytov borí už roky. V hlavnom meste je aktuálne 204-tisíc bytov, z toho len 2 300 je nájomných, ktoré sú v priamej správe mesta alebo mestských častí. Do roku 2022 plánuje magistrát zabezpečiť 722 bytov. Na zoznam ľudí s právnym nárokom na nájomné bývanie je zároveň viac než 500 osôb.
Rekonštrukcia Pradiarne je v polovici. Pozrite sa, ako napredujú práce
Obnova Národnej kultúrnej pamiatky – objektu Pradiarne v bratislavskom Ružinove – ktorá bude súčasťou vznikajúceho ružinovského komplexu Zwirn ide podľa plánu. Developer YIT Slovakia je zhruba v polovici prác. Administratívne priestory sú z jednej tretiny už rezervované. Na rekonštrukciu historického objektu nadviažu práce v okolí – budovanie podzemných garáží, námestia a následne aj troch etáp rezidenčného súboru.
Klingerka sa rozšíri, developer pripravuje v centre ďalšiu veľkú výstavbu
V centre Bratislavy sa pripravujú ďalšie projekty, ktoré vyrastú v blízkosti Mlynských nív a dotvoria meniaci sa dowtown. Developer J&T Real Estate (JTRE) pridá k svojmu projektu Klingerka s bytmi a kanceláriami ďalšie dve etapy na pozemkoch bližšie k smerom k Eurovei, ktoré prikúpil pred dvomi rokmi. Ucelenú štvrť v tejto lokalite pritom plánoval predošlý vlastník už pred dekádou.
Iba bývanie v udržateľnej budove nestačí. Musíme začať od seba
Mladé Slovenky „postavia“ Česku ambasádu takmer za deväť miliónov eur ako z príručky o udržateľnosti. Kristína Boháčová a Jana Hájková sú ešte len študentky šiesteho ročníka na Fakulte architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, no v konkurencii 280 projektov z celého sveta ohromili minulý týždeň medzinárodnú odbornú porotu.
Rozšírené vyhľadávanie
Atribúty na ktorých nezáleží nechajte prázdne.
© 2006-2008 Developed by Martin Zachar